Jste zde

Domů

Pattaya

Pattaya a zajímavosti, 2. část

Thajská Pattaya a chrám Wat Yansangwararam

Divadlo Motion Master Moving Theater u náměstí Royal Garden Plaza nabízí předvádění nejrůznějších hi-tech pohybů a pohybových postupů každodenního života. Otevřeno mají denně od 10:00 do 23:00 hodin.

Muzeum Ripleys Museum "Believe It Or Not" obsahuje kolekci více než 300 pozoruhodných a úžasných objektů z celého světa. Otevřeno je denně od 10:00 do 23:00 hodin.

Výukové středisko opic najdete v Soi Chaiyaphruk, u křižovatky silnice III. na 151. km, zdejší opice učí sbírat kokosové ořechy a plnit i některé další úkoly. Také tu předvádějí kohoutí zápasy a hadí show.

Pattaya a zajímavosti, 1. část

Thajský kopec Khao Phra Bat a výhled na město Pattaya

Khao Phra Bat

Na malý kopec Khao Pattaya (či také Khao Phra Bat) můžete vyjet po asfaltové silnici, pak se vám nabídne panoramatický výhled na město Pattaya a na celý Pattayský záliv.

Kopec byl také rozšířen a v současné době je isídlem námořní radiostanice Sor Tor Ror, a je tady socha Kromluangchumphona, známého jako otce královského thajského námořnictva. Svatyně na vrcholu kopce pak představuje samotného Buddhu.

Pattaya a aktivity

Thajská Pattaya a golfové hřiště

V okolí letoviska Pattaya narazíte na několik opravdu skvělých 18-jamkových golfových hřišť, mezi ta nejznámější patří Bang Phra Golf Course, Laem Chabang International Country Club, Phoenix and Golf Country Club a Siam Country Club.

Několik z těch luxusnějších hotelů má pro své hosty připraveny vlastní tenisové kurty, v Dusit Resortu hotelu Ambassador City Jomtien si můžete zahrát i squash. Badmintonový areál na Soi 17 je otevřen 24 hodin denně.

Potápění na východě Thajského zálivu

Thajský Ko Chang a potápěč v moři
Autor: n.hewson

Potápěčské oblasti na východě Thajského zálivu jsou velmi snadno a pohodlně dostupné, což samozřejmě zájemcům o tento sport ušetří peníze i čas. Důležitými centry potápění jsou zde Pattaya a Ko Chang.

Pattaya je více jak 40 let celosvětově známým letoviskem a nabízí mnohostrannou a dobře rozvinutou turistickou infrastrukturu. Říká se, že nabízí celosvětově ty nejlepší podmínky ke strávení dovolené.

Potápěčské oblasti u Pattayi se dají rozdělit do 3 skupin:

Pattaya a pláže

Thajská pláž Pattaya Beach
Autor: flydime

Hlavní pláž Pattaya Beach se nachází v majestátní, 3 km dlouhé zátoce podél silnice, ve stínu osvěžující tropické zeleně. Severní část je většinou klidná a je upřednostňována turisty, kteří si chtějí zaplavat, jen tak relaxovat nebo si chtějí vyzkoušet nějaké vodní sporty. Centrální a jižní část jsou plné hotelů, restaurací, supermarketů, obchodů se suvenýry, nočních klubů a různých heren.

Pattaya

Thajsko a Pattaya
Autor: anaktaro

Pattaya je mezinárodně známé letovisko ve východní části centrálního Thajska. Žije zde kolem 100 tisíc obyvatel. Město leží na východním pobřeží Thajského zálivu, asi 160 km jihovýchodně od hlavního města Bangkok. Rozkládá se v délce 15 km podél pobřeží, v obrovské zátoce, s dlouhou a přímo majestátně vyhlížející pláží.

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.