Jste zde

Domů » Thajské ostrovy

Ko Chang

Pláže na Ko Changu

Ko Chang - jedna z pláží
Autor: beetlej

Na západním pobřeží ostrova Ko Chang se nacházejí téměř všechny hotelové komplexy a bungalovy. Místní pláže jsou velmi pěkné, v jejich okolí rostou krásné palmy. I přes mnoho návštěvníků jsou většinou klidné. Také v této oblasti se nachází mnoho malých osamělých pláží, odkud se dá například pozorovat nádherný západ slunce.
V období dešťů se ale vyplatí opatrnost. Určitě byste měli věnovat pozornost varovným tabulím na jednotlivých plážích. Někde totiž hrozí nebezpečné proudy, které si již vyžádaly mnoho lidských životů.

Potápění na východě Thajského zálivu

Thajský Ko Chang a potápěč v moři
Autor: n.hewson

Potápěčské oblasti na východě Thajského zálivu jsou velmi snadno a pohodlně dostupné, což samozřejmě zájemcům o tento sport ušetří peníze i čas. Důležitými centry potápění jsou zde Pattaya a Ko Chang.

Pattaya je více jak 40 let celosvětově známým letoviskem a nabízí mnohostrannou a dobře rozvinutou turistickou infrastrukturu. Říká se, že nabízí celosvětově ty nejlepší podmínky ke strávení dovolené.

Potápěčské oblasti u Pattayi se dají rozdělit do 3 skupin:

Ko Chang

Thajsko - část ostrova Ko Chang
Autor: clayirving

Thajský ostrov Ko Chang patří k provincii Trat a nachází se v blízkosti kambodžské hranice. Je to druhý největší ostrov Thajska po Phuketu. Ale i když je tento ostrov velký, krásně zelený a leží "jen" 400 kilometrů od hlavního města Bangkok, je ještě poměrně málo turisty objevený a je tak tichý. Dovolenou si zde můžete užívat v mnoha zdejších penzionech a hotelech.

Mořský park Ko Chang

Mořský park Ko Chang

Národní mořský park Ko Chang (Mu Ko Chang Marine National Park) se skládá z 52 ostrovů, z nichž největší je stejnojmenný Ko Chang (po ostrově Phuket je druhý největší vůbec). Celá oblast nabízí celkem 429 km2 jemných pláží, korálové útesy a bohatý podmořský život. Ve vnitrozemí pak objevíte lesy porostlé kopce, vodopády a ovocné sady.

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.