Jste zde

Domů » Thajské ostrovy

Krabi

Pláže Hat Nopharat Thara a Klong Muang

Pláž Hat Noppharat Thara
Autor: SteveLeighton

Několik kilometrů dlouhá krásná pláž Hat Noppharat Thara se nachází tři kilometry od pláže Ao Nang Beach a 17 kilometrů od města Krabi. Je dostupná i bez lodě a písek je zde jemný, bílý a mořská voda je křišťálově průzračná. Pláž je součástí národního parku Mu Ko Phi Phi.

Pláž Railay Beach

Railay - pláž
Autor: marichica88

Railay je poloostrov v provincii Krabi v jižním Thajsku. Nachází se v oblasti Amphoe Mueang Krabi a zasahuje do jižní části zálivu Ao Nang v Andamanském moři. Patří k nejpozoruhodnějším turistickým cílům v jižním Thajsku. Z vnitrozemí se zvedají vysoké vápencové útvary, které částečně ohraničují poloostrov.

Krabi

Thajsko - jedna z pláží oblasti Krabi
Autor: flydime

Pro mnoho návštěvníků je thajská oblast Krabi, které se nachází asi 800 kilometrů jižně od hlavního města Bangkok, tou nejkrásnější provincií na pobřeží Andamanského moře. Krabi někdy dostává poněkud banální označení "idylické" a "nedotčené", ale tady mají tato označení úplně nový a svěží význam.

Pláže a zátoky v sobě kombinují ty nejlepší vlastnosti. Měkký a jemný bílý písek, teplá a křišťálově čistá voda a svěží tropická zeleň u pobřeží. Rezavě zbarevné útesy, z nichž některé se tyčí až do výšky 300 metrů, dokreslují nádherné pozadí těchto tropických pláží.

Pláž Ao Nang Beach

Pláž Ao Nang Beach

Hlavní pláž ostrova Krabi, Ao Nang Beach, se nachází asi 15 km jižně od města Krabi Town. Tato pěkná dlouhá pláž má kromě přirozeného stínu všechno, co si jen člověk může přát. Písek je jemný a světlý a voda má nejrůznější modré a zelené odstíny. Mimo období monzunů je moře velmi klidné.

Na hlavní části pláže u promenády kotví často lodě a tento úsek tak není vhodný ke koupání. Přímo na pláži nenajdete žádná lehátka a slunečníky ani jiné služby. Pro něco k snědku musíte dojít přes silnici, kde je několik restaurací a barů, a také možnosti k nakupování.

Pláže v okolí Krabi

Pláže v okolí Krabi

V okolí ostrova Krabi na vás čekají pláže snů. Několik věcí ale mají téměř všechny společné – bílý písek, tyrkysově modré moře a bizarní strmé skály porostlé tropickými rostlinami. V tomto nádherném prostředí se budete cítit opravdu jako v ráji.

Ty nejhezčí pláže se nenacházejí na pevnině, ale na malých, většinou neobydlených ostrovech, které se nachází nedaleko v moři a které jsou dostupné takzvanými "tuk-tuk" loděmi. Tady jsou také dobré podmínky pro šnorchlování a potápění, určitě byste si s sebou měli přivézt vybavení.

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.