Jste zde

Domů » Thajské ostrovy

Phuket

Phuket a pláže, 3. část

Thajská pláž Hat Nai Harn

V minulých letech odsud bylo odvezeno hodně písku a pláž se díky tomu výrazně zmenšila. Rok od roku je zde také více lehátek a člověk se zde může, a to především v hlavní sezóně, cítit trochu jako sardinka.

Patong Beach

Pláž Patong na thajském ostrově Phuket si oblíbí ten, komu se líbí například španělská Costa Brava. Příjemný klid zde ale určitě nenajdete, toto místo je totiž pěkně divoké.

Phuket a pláže, 2. část

Pláž Laem Singh

Ještě před deseti lety neměla pláž Laem Singh ani žádné jméno. Díky nové silnici, která vede podél severního pobřeží, bohužel ztratila část svého kouzla, protože je teď snadno dostupná pro mnoho turistů.

Písek není úplně bílý a je neuvěřitelně jemný. Člověk má tak pocit, jako by se procházel po obláčcích. U pláže rostou také stromy a celkově se vám naskytne nádherný pohled, který byste si neměli nechat ujít.

Freedom Beach

Phuket a pláže, 1. část

Thajská pláž Kamala, Phuket
Autor: whl.travel

Téměř všechny pláže na thajském ostrově Phuket leží na jeho východní straně. Tou nejnavštěvovanější pláží je asi Patong. Je zde také největší nabídka ubytování, restaurací, barů, nakupování a nejrůznějších zábavních aktivit. O něco klidnější jsou pláže Karon Beach a Kata. Ale i zde na vás čeká kvalitní turistická infrastruktura.

Pláže na Phuketu

Phuketská pláž Mai Khao Beach

Krása thajského ostrova Phuket spočívá zejména v jeho nádherném pobřeží. Tady objevíte mírně se svažující bílé písečné pláže s klidným mořem a skalnaté mysy se řvoucím příbojem.

Od severní špičky ostrova, kde Sarasinský most spojuje ostrov s pevninou, se zmíněné pláže řadí v tomto pořadí:

Mai Khao Beach

Tento písečný pás lemovaný piniemi je nejdelší pláží tohoto thajského ostrova. Právě sem připlouvají v období od listopadu do února obří mořské želvy na břeh, kde kladou svá vejce.

Nai Yang Beach

Phuket a zajímavosti

Kopec Rang Hill - výhled na město Phuket

Hlavní město Phuket stejnojmenné provincie v Thajsku je centrem obchodu a oblíbená nákupní destinace. Krásné rezidence v koloniálním stylu se stinnými arkádami z 19. století, jež v minulosti byly ve vlastnictví místních "cínových a kaučukových baronů", dodávají městu jeho zvláštní charakter.

Na kopci Rang Hill se můžete dobře najíst a pak obdivovat divukrásný výhled na město. Mají zde též fitness park, jenž se dá vhodně využít k tréninku pro lezení po skalách.

Phuket a události

Závod King's Cup Regatta

Vegetariánský festival

Na první den devátého lunárního měsíce, který zpravidla připadá na říjen, ostrované čínského původu požívají plných devět dní pouze vegetariánskou stravu, aby se "vnitřně očistili“ a po celý příští rok byli fit. K vidění tu jsou rozličné okultní výkony, jako je chůze v ohni a stoupání po žebřících s příčkami ostrými jako nože.

King's Cup Regatta

Stránky

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.