Jste zde

Domů

Vnitrozemí

Město Ayutthaya, 1. část

Jen asi 70 km od hlavního města Bangkok je vzdálené město Ayutthaya.

Bývalé hlavní město Siamského království je dnes perfektní zastávkou na okružní cestě po Thajsku.

Stará část města se nachází na ostrově, který vytvořily řeka Chao Phraya a její přítoky Pa Sak a Lop Buri.

Historie

Hlavním městem království se stalo za vlády krále U Thonga (nebo také Ramathibodi I.) v roce 1351.

Phetchaburi

Phetchaburi (v překladu "Diamantové město") je hlavním městem stejnojmenné provincie, která se nachází v jihozápadní části centrálního Thajska.

Na západě provincie hraničí s Myanmarem a pohořím Tenerassim, které se svými rozlehlými deštnými pralesy dominuje velké části krajiny.

Zde se také nachází největší chráněná oblast v Thajsku, národní park Kaeng Krachan. Na "placatějším" východě tvoří přírodní hranici provincie Thajský záliv.

Lampang

Thajské město Lampang s chrámem Wat Phra Kaeo Don Tao

Lampang (starý název Nakhon Khelang) je velké město ve stejnojmenné provincii v Thajsku, jejíž je také hlavním městem. Celá provincie se nachází v severní oblasti Thajska.

Město Lampang má kolem 55 tisíc obyvatel a leží asi 80 kilometrů jihovýchodně od Chiang Mai, na rozsáhlé rovině Maenam Wang. Od hlavního města Bangkok je vzdálené asi 500 km. Město je obklopeno lesy a malebnou horskou krajinou, horami Khuntan na západě a Pi-Pan-Num na východě.

Sukhothai, 2. část

Sukhothai - chrám Wat Mahathat
Autor: deepgoswami

Proslavená je kopie nápisu na kamenné desce z roku 1292 (originál je v Národním muzeu v thajském městě Bangkok), na němž se mimo jiné uvádí:

"Šťastné Sukhothai, voda se hemží rybami, pole jsou plná rýže, král neuložil svým poddaným žádné daně ... Kdo chce obchodovat se slony, ten může, kdo chce obchodovat se zlatem a stříbrem, ten může! Jasně září lidské tváře."

Sukhothai, 1. část

Sukhotai - Část komplexu buddhistických chrámů

Sukhothai (nebo také Sukhotaj) je hlavním městem stejnojmenné provincie, která se nachází v severní oblasti Thajska.

Najdete ho asi 440 kilometrů severně od hlavního města Bangkok, v povodí řeky Yom uprostřed kopcovité oblasti, která slouží k pěstování rýže. Město se skládá ze dvou poměrně odlišných částí: Starého a Nového Sukhotaje.

Historie

Okolí Lamphunu

Thajská jeskyně Erawan
Autor: robertmpratt

Chcete-li se vypravit prozkoumat okolí thajského města Lamphun, musíte si uvědomit, že některé ze zdejších avizovaných pamětihodností již vůbec nemusejí existovat, jsou opuštěné nebo se k nim smí jenom v určitou dobu. Proto se určitě vyplatí načerpat aktuální informace o cílech vašich případných výletů až skutečně na místě.

Vesnice

Na turistické mapě Lamphunu si asi povšimnete tradiční thajské vesnice s názvem "Hai La Village". Je to vesnice s tradičním životním stylem horského kmene Karenů.

Stránky

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.