Jste zde

Domů

Potápění

Andamanské moře a potápění, 4. část

Podmořský život Andamanského moře
Autor: Orang Asli

Pro potápěče, kteří jsou schopni trochu většího dobrodružství, je zde připraveno potápění k vraku lodě King Cruiser – je to jedno z nejznámějších míst Indického oceánu tohoto druhu. Dalším jedinečným místem je ostrůvek Ko Ha Hai, který láká svou nesrovnatelnou krásou podmořských jeskyň.

Andamanské moře a potápění, 3. část

Podmořský život Andamanského moře
Autor: Orang Asli

Souostroví Similan je skupina 9 ostrovů ze žuly, asi 70 km od thajské pevniny v Andamanském moři. Jeho název je odvozen od malajského slova "sembilan", které v překladu znamená číslovku 9. Tyto ostrovy nabízejí turistům jedny z nejkrásnějších pláží a podmořských atrakcí Thajska.

Andamanské moře a potápění, 2. část

Thajský podmořský svět

Korálové útesy ostrovů Soon Islands jsou také velmi pěkné a rozmanité, a jsou ideální i pro šnorchlování. Hluboká voda v blízkosti stěn útesů představuje životní prostor pro některé málo se vyskytující druhy – např. murény nebo ryby tzv. scorpionfishes, tedy čeleď ropušnicovití, která patří mezi nejjedovatější na světě.

Západním směrem od těchto ostrovů leží útesy Decom, které jsou zcela novou oblastí vhodnou pro potápění v Tha-le Thai.

Andamanské moře a potápění, 1. část

Thajsko a podmořský svět

Nejzajímavější podvodní život na mořských útesech a nejkrásnější podvodní scenérie, které Thajsko nabízí, se nacházejí na severu Andamanského moře, a to je také hlavní důvod, proč jsou tato místa nejvyhledávanější potápěčskou lokalitou.

Díky mezinárodnímu letišti Phuket se sem dostanete pohodlně a rychle, blízkost letiště je tak jedním z důvodů, proč je toto místo hojně vyhledáváno turisty z celého světa.

Pattaya a aktivity

Thajská Pattaya a golfové hřiště

V okolí letoviska Pattaya narazíte na několik opravdu skvělých 18-jamkových golfových hřišť, mezi ta nejznámější patří Bang Phra Golf Course, Laem Chabang International Country Club, Phoenix and Golf Country Club a Siam Country Club.

Několik z těch luxusnějších hotelů má pro své hosty připraveny vlastní tenisové kurty, v Dusit Resortu hotelu Ambassador City Jomtien si můžete zahrát i squash. Badmintonový areál na Soi 17 je otevřen 24 hodin denně.

Potápění na západě Thajského zálivu

Thajský podmořský svět a "Motýlí rybky"
Autor: spencer341b

Thajský záliv nabízí ideální podmínky pro potápění, především jeho západní část má průzračnější moře než zbylá místa zálivu. Bohatá rozmanitost mořského světa, romantická atmosféra pláží a okolní ostrovy propůjčují zde se nacházejícím turistickým destinacím legendární věhlas.

Stránky

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.