Jste zde

Domů

Příroda

Provincie Ranong

Thajská provincie Ranong s vodopádem Nam Tok Ngao

Ranong je provincie (Changwat) v jižní části Thajska. Je to první jižní provincie na západním pobřeží, vzdálená asi 570 km od města Bangkok a 300 km severně od letoviska Phuket. Provincie je často zaměňována zahraničními turisty s provincií Rayong na východním pobřeží zálivu, ale má velmi odlišnou topografii a krajinu.

Satun, 2. část

Část národního parku Mu Ko Phetra

Národní park Tarutao se skládá ze souostroví Tarutao a Adang, národní park Thale Ban (přírodní rašeliniště, obklopené malebnými horami s četnými jeskyněmi a vodopády) se nachází v pohraniční oblasti s Malajsií. Mořský park Tarutao je opravdu bohatý na přírodní zajímavosti a byl již také zapsán na seznam "Přírodního dědictví zemí ASEAN".

Satun, 1. část

Langkawi - lodě
Autor: phalinn

Satun je hlavním městem stejnojmenné provincie, která se rozkládá na západním pobřeží jižního Thajska. Město se nachází na úpatí pohoří Tenasserim a při ústí řeky Maenam Satun do Andamanského moře. V jeho okolí se rozkládají prakticky nedotčené deštné pralesy a písečné pláže s korálovými útesy.

Město samo o sobě ještě dnes nabízí kouzlo dřívějšího Thajska, od metropole Bangkok je vzdálené asi 1000 km (vzdušnou čarou cca 800 km).

Hua Hin, 2. část

Thajský vodopád Pala-U u města Hua Hin

Město Hua Hin je bezesporu nejznámější svými bavlněnými výrobky, které jsou nabízeny s různými potisky a v těch nejrůznějších barvách.

Oblíbené jsou také zdejší sušené plody moře, a to zejména mezi těmi, kteří dovedou ocenit thajskou a čínskou kuchyni.

Pravidelně v únoru se stává palác Phra Nakhon Khiri centrem konání populárního festivalu s různými zvuky a světly, s trhy na ulicích a s lidovou zábavou.

Pattaya a zajímavosti, 1. část

Thajský kopec Khao Phra Bat a výhled na město Pattaya

Khao Phra Bat

Na malý kopec Khao Pattaya (či také Khao Phra Bat) můžete vyjet po asfaltové silnici, pak se vám nabídne panoramatický výhled na město Pattaya a na celý Pattayský záliv.

Kopec byl také rozšířen a v současné době je isídlem námořní radiostanice Sor Tor Ror, a je tady socha Kromluangchumphona, známého jako otce královského thajského námořnictva. Svatyně na vrcholu kopce pak představuje samotného Buddhu.

Pláže na Phuketu

Phuketská pláž Mai Khao Beach

Krása thajského ostrova Phuket spočívá zejména v jeho nádherném pobřeží. Tady objevíte mírně se svažující bílé písečné pláže s klidným mořem a skalnaté mysy se řvoucím příbojem.

Od severní špičky ostrova, kde Sarasinský most spojuje ostrov s pevninou, se zmíněné pláže řadí v tomto pořadí:

Mai Khao Beach

Tento písečný pás lemovaný piniemi je nejdelší pláží tohoto thajského ostrova. Právě sem připlouvají v období od listopadu do února obří mořské želvy na břeh, kde kladou svá vejce.

Nai Yang Beach

Stránky