Jste zde

Domů

Hua Hin - Královské město

Hua Hin, 2. část

Thajský vodopád Pala-U u města Hua Hin

Město Hua Hin je bezesporu nejznámější svými bavlněnými výrobky, které jsou nabízeny s různými potisky a v těch nejrůznějších barvách.

Oblíbené jsou také zdejší sušené plody moře, a to zejména mezi těmi, kteří dovedou ocenit thajskou a čínskou kuchyni.

Pravidelně v únoru se stává palác Phra Nakhon Khiri centrem konání populárního festivalu s různými zvuky a světly, s trhy na ulicích a s lidovou zábavou.

Hua Hin, 1. část

Thajsko - část města Hua Hin

Město Hua Hin se nachází asi 200 kilometrů jihozápadně od města Bangkok a je bezesporu vůbec nejstarším letoviskem v celém Thajsku. Jedním dechem je často zmiňováno s letoviskem Cha-am, které je vzdálené pouhých 25 kilometrů.

Vzestup "ospalé" rybářské vesnice na turistické letovisko začal v roce 1921 s výstavbou železniční tratě z Bangkoku do Singapuru.

Pláže v okolí Hua Hin

Část thajské pláže Takiab Beach

Pláž Cha Am Beach se nachází asi 25 km severně od Královského města Hua Hin. Na promenádě podél pláže stojí spousta obchodů a stánků s občerstvením, které nabízejí všechno možné, od mušlí až po čerstvě upečené chobotnice. V týdnu zde panuje nádherný klid a o víkendu si sem přicházejí odpočinout místní obyvatelé. Na pláži je také široká nabídka vodních sportů.

Pláž Hua Hin

Část pláže Hua Hin u stejnojmenného města
Autor: Qsimple

Západní pobřeží Thajského zálivu nabízí nádherné a nekonečné pláže s jemným bílým pískem a na většině míst se snadným přístupem do moře. Ani na oblíbených hlavních plážích nebudete mít pocit, že se nacházíte v turistickém středisku. Většina pláží je totiž velmi dlouhá a široká, takže si zde každý návštěvník najde své místečko.

Dovolená v Hua Hin

Dovolená v Hua Hin

Město Hua Hin se nachází asi 200 km jihozápadně od hlavního města Bangkok. Je bezesporu vůbec nejstarším letoviskem v celém Thajsku. Již v roce 1926 tady nechal thajský král Rama VII. postavit svoje "Sanssouci", zámek Klai Kangwon. Thajská královská rodina tady dnes pravidelně tráví nejteplejší měsíce v roce, obvykle březen a duben. Mnoho rodin z vyšší bangkocké společnosti tady má své vily.

Thajsko na FB

Ko Samui

25.04.2018 - 06:00

CloudyWest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.0 hPa

Pattaya

25.04.2018 - 05:00

Light rainSouth, Gentle breeze, 5.1 m/s29°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1007.8 hPa

Phuket

25.04.2018 - 09:00

Heavy rainNorthwest, Light air, 1.5 m/s27°C

4.9 mm srážek

Tlak: 1011.4 hPa

Předpověď počasí na yr.no.