Jste zde

Domů » Thajské ostrovy

Ko Samui

Pláže na Ko Samui, 3. část

Thajská pláž Big Buddha Beach

Krásná pláž Big Buddha Beach má jemný písek, nachází se na severu ostrova Ko Samui a je známá hlavně díky 12 metrů vysoké soše Buddhy. Tyrkysově modrá voda a bohatá vegetace tvoří velmi pěkné okolí. Pláž se postupně svažuje do moře a je proto vhodná pro děti i pro neplavce. Na pláži se nabízí celkem kvalitní služby, ale přesto není ani v hlavní sezóně přeplněná. Na některých místech mohou návštěvníky rušit rybářské lodě.

Pláže na Ko Samui, 2. část

Thajská pláž Lamai

Prostřední část pláže Chaweng Beach je asi tou nejnavštěvovanější. Je zde také k dispozici největší nabídka vodních sportů – například vodní lyže, vodní skútry, plachtění, jízda na banánu a mnoho dalších.
Nejklidnější je to asi na jižním konci pláže, kam většinou zavítá jen málo návštěvníků a člověk si může užívat pláž jen pro sebe.

Kdo má chuť, může si vyzkoušet mnoho nejrůznějších sportovních aktivit, například jízdu na vodních skútrech, plavbu na katamaránu nebo vodní lyže. Ale kdo má rád raději klid, nemusí se bát, že zde kvůli hluku a provozu žádný mít nebude.

Pláže na Ko Samui, 1. část

Thajská pláž Chaweng

Pláže na ostrově Ko Samui se vyznačují bílým pískem, tyrkysově modrým mořem a tropickou vegetací. Pověsti o tom, že jsou zdejší pláže neuvěřitelně přeplněné, jsou opravdu jen pověsti. Například na hlavní pláži Chaweng není problém najít si pro sebe osamělý kousek, který může být i 100 metrů dlouhý.

Ko Samui a zábava

Ko Samui - Reggae Pub
Autor: jetalone

Kam za zábavou na thajském ostrově Ko Samui, když máte chuť na párty? Na východním pobřeží najde každý turista to, co hledá, od mega diskoték přes bary až po restaurace na pláži. Hlavním centrem tropického nočního života na tomto ostrově je známá pláž Chaweng Beach.

Asi čtyři kilometry dlouhá písečná pláž, palmy, azurově modré moře, bary, hospody, diskotéky, kluby a restaurace jsou rozesety podél ulice Beach Road a jsou velkým lákadlem každodenních vyznavačů nočního života. Pláž se zde večer proměňuje do obrovské restaurace pod širým nebem.

Ko Samui - země a lidé

Thajsko - část ostrova Ko Samui
Autor: matze_ott

Od zapomenutého ostrova až k nádherné turistické destinaci. Ko Samui nabízí nedotčenou přírodu na ostrově, bílé písečné pláže, kokosové palmy a pasoucí se buvoly před zdánlivě neprostupným pralesem.

Všudypřítomné husté lesy kokosových palem pokrývají celý ostrov. Měsíčně se tu sklidí až 2 milióny kokosových ořechů – často za pomoci vycvičený opic, které na palmy šplhají a ořechy sbírají. Ve cvičné stanici u Ban Khao Phra mohou návštěvníci pozorovat, jak se tyto opice – makakové – na práci připravují.

Ko Samui a pláže

Ko Samui - pláž Chaweng Beach
Autor: Fabio Achilli

Pláž Chaweng Beach se nachází na východním pobřeží ostrova Ko Samui, a je to nejdelší a nejkrásnější pláž. Na celé délce 6 km vám je k dispozici jemný, měkký písek a křišťálově čistá voda. Najdete zde také řadu možností k ubytování - od jednoduchých bambusových chýší až po pětihvězdičkový hotel. Přes den si můžete vyzkoušet některý z vodních sportů, včetně surfování a vodního lyžování a večer jsou pak připraveny pro všechny milovníky nočního života různé diskotéky a bary.

Stránky

Thajsko na FB

Ko Samui

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Moderate breeze, 6.8 m/s29°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.1 hPa

Pattaya

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Fresh breeze, 8.1 m/s30°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Phuket

22.07.2018 - 21:00

Partly cloudyWest-southwest, Gentle breeze, 3.6 m/s28°C

0 mm srážek

Tlak: 1009.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.